O nas

Dom Seniora KALINKA jest wpisany pod numerem PS-III.9420.19.2015 do rejestru Wojewody Łódzkiego placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

W zaciszu leśnym w Patrzykowie odnajdziecie Państwo Dom Seniora „Kalinka” – pogodną i ciepłą przystań dla osób, które pragną godnie i w spokoju cieszyć się jesienią życia. Sąsiedztwo lasu, a także duży wypełniony drzewami i krzewami ogród otaczający dom tworzą wspaniały mikroklimat i zapewniają stały kontakt z naturą. Przyroda sama zachęca mieszkańców do spacerów i korzystania ze świeżego powietrza.

Nasz Dom przystosowany jest dla 26 osób – kobiet i mężczyzn wymagających kompleksowej, całodobowej stałej lub okresowej opieki, jak również pomocy z uwagi na starszy wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność. Pensjonariusze przyjmowani są na pobyty długoterminowe, a także pobyty krótkie np. na czas wyjazdu opiekunów lub rekonwalescencję.

Nasi rezydenci zamieszkują w  2- i 3-osobowych pokojach, wyposażonych w wygodne łóżka oraz pozostałe meble dobrane według preferencji.Przestronny salon jest miejscem gdzie pensjonariusze mogą spędzać czas na wspólnych rozmowach, oglądaniu telewizji, słuchaniu muzyki, czytaniu książek. Do swojej dyspozycji mają także jadalnię.

Kompleksową opiekę na najwyższym poziomie zapewnia starannie dobrany personel lekarski i pielęgniarski o długoletnim stażu oraz doświadczeniu i umiejętnościach zdobytych w pracy w szpitalach i podobnych placówkach opiekuńczych. Atutem naszego personelu jest ciepłe i serdeczne usposobienie, które w bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi daje im wsparcie oraz tworzy tak ważną dla nich rodzinną atmosferę. Organizujemy imieniny i jubileusze z udziałem rodzin. Dbamy o to, aby każdy mieszkaniec czuł się ważny i potrzebny.

Naszym pensjonariuszom zapewniamy leczenie farmakologiczne, usprawnianie ruchowe, działania fizjoterapeutyczne, masaże, terapię zajęciową, badania diagnostyczne, opiekę duchową. Zapewniamy w naszej placówce wizyty lekarza internisty,natomiast lekarze specjaliści przyjeżdżają na konsultacje w zależności od indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Codzienna pomoc mieszkańcom  obejmuje zabiegi pielęgnacyjne takie jak mycie, pomoc w toalecie, w spożywaniu posiłków, ubieraniu, dozowanie leków.

Dom Seniora „Kalinka” to miejsce otwarte dla rodzin i bliskich jego mieszkańców. Naszym celem jest stworzenie fizycznego, umysłowego i duchowego komfortu wszystkim pensjonariuszom. Pragniemy zapewnić każdemu poczucie bezpieczeństwa oparte na zaufaniu, szacunku oraz świadomości, że jest się szanowaną i wartościową osobą.